OSIJEK vs DINAMO 2:1 (31.kolo, HT Prva liga 18/19)

Nogometaši Osijeka svladali su Dinamo 2:1 u svom Gradskom vrtu, u dvoboju 31. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

S ta tri boda Osijek je napravio veliki korak prema Europi. Osječani su učvrstili svoje treće mjesto i imaju tri boda više od Hajduka, četiri više od Gorice, pet od Lokomotive...

Ujedno se Osijek "osvetio" Dinamu za poraz u Hrvatskom nogometnom kupu prije nekoliko dana, iako je ove subote Dinamo poveo golom Šituma u 20. minuti.

Osijek je odigrao vrlo dobru utakmicu te je prvo Talys izjednačio u 36. minuti (odmah nakon što je ušao u igru), dok je pobjedonosni pogodak postigao Mirko Marić u 76. minuti realiziravši jedanaesterac. Bio je to njegov 15. u sezoni i opet je prvi strijelac HT Prve lige.

Inače, Dinamo je tijekom drugog poluvremena bio dosta bolji. Napadao je i stvarao prilike, ali su se za hrvatskog prvaka stvari na terenu promijenile u 66. minuti kada je zbog drugog žutog kartona teren morao napustiti Perić.

Bio je ovo drugi ligaški poraz Dinama u sezoni. Za premijerni je krivac bila Rijeka.

HT Prva liga, 31. kolo: Osijek - Dinamo 2:1 (Talys 36., Marić 76.-11m/Šitum 20.)

Видео OSIJEK vs DINAMO 2:1 (31.kolo, HT Prva liga 18/19) канала Hrvatska Nogometna Televizija