ISTRA 1961 vs INTER-ZAPREŠIĆ 2:0 (29.kolo, HT Prva liga 19/20)

U derbiju začelja, dvoboju 29. kola HT Prve lige, Istra 1961 je u Puli s 2:0 pobijedila zaprešićki Inter.

Ovo je bio premijerni susret, u nastavku sezone, u HT Prvoj ligi s povratkom navijača na stadione. Možda su i oni bili razlog žestokog starta domaćina koji je poveo već u šestoj minuti. Nakon kornera je Bosančić trznuo loptu glavom i zabio za 1:0.

Gosti su se pokušali organizirati nakon primljenog pogotka, čak su i bili nešto bolji na terenu, ali ih je potom presjekao drugi pogodak. Iz jedanaesterca je Šime Gržan zabio za 2:0 Puljana i time trasirao put svojoj momčadi prema važnom slavlju.

U nastavku su obje momčadi stvorile nekoliko dobrih prilika, no rezultat se nije mijenjao, a Zaprešićani su time upisali čak osmi ligaški poraz u nizu.

Ovom pobjedom je Istra 1961 pobjegla Zaprešićanima na pet bodova prednosti (22-17) i Inter-Zaprešić se sve teže osjeća na samom dnu ljestvice.

HT Prva liga, 29. kolo: Istra 1961 - Inter-Zaprešić 2:0 (Bosančić 6., Gržan 34.-11m)

Видео ISTRA 1961 vs INTER-ZAPREŠIĆ 2:0 (29.kolo, HT Prva liga 19/20) канала Hrvatska Nogometna Televizija