Tricolorul Breaza Petrolul Ploiesti 0 1rezumat 250621

Petroliștii au susținut primul joc test al verii la Breaza. Băieții lui Nae Constantin au evoluat pe terenul celor de la CSO Tricolorul, și s-au impus la limită, scor 1-0 (0-0), datorită golului marcat de către Saim Tudor în repriza secundă. Staff-ul „lupilor” a alcătuit două formule distincte pentru primul amical, începând partida cu un „11” alcătuit din Cebotari (32 Jercălău) – Pârvulescu, Meijers, Huja, A. Oprea – Cebotaru, Licsandru – Constantinescu, Vajushi, Nițescu – Diarra. În jocul condus de arbitrul Andrei Moroita, petroliștii au avut mai multe ocazii pe parcursul primei reprize, dar Constantinescu, Diarra, Cebotaru sau Nițescu n-au reușit să deschidă scorul.
După reluare, Constantin a apelat la Jercălău (60 Avram) – Șt. Niță, Lică, Manolache, Țicu – Olaru, S. Pană – Bratu, Boțogan (65 D. Ilie), Saim Tudor – Măzărache, iar Saim Tudor a marcat, în minutul 58, unicul gol al întâlnirii, surprinzându-l pe portarul Neacșu cu un șut expediat dintr-o lovitură liberă de la 22 de metri, lateral stânga. Iată și garnitura pe care au aliniat-o gazdele de la CSO Tricolorul: Iscru – S. Toader, Minea, O. Gheorghe, Țone, Al. Popa, Vl. Burlacu, A. Rusu, Ștefănoiu, Duricu, Ciobanu. Rezerve: Neacșu – C. Gheorghe, Al. Chivu, C. Chivu, Ariciu, Ioniță, Șt. Burlacu, Diaconu.