Petrolul Plopeni 5 0amical la Aricestii Rahtivani

Fotbalistii Petrolului au jucat acasa la antrenorul lor si nu l-au facut de ras. Ei i-au invins, 5-0, pe cei de la CSO Plopeni. In prima repriza, Petrolul marcat de trei ori, de doua ori a inscris Saim Tudor si, o data, Mihai Constantinescu. Partida s-a disputat la baza sportiva din Aricestii Rahtivani, administrata de fostul fotbalist Gheorghe Rohat. Bucurosi ca au venit la Aricesti cei de la Petrolul au oferit doua tricouri conducerii Primariei Rahtivani prin presedintele Costel Lazar si prin capitanul echipei, Vali Ticu. Dupa pauza, la Petrolul a debutat si fundasul central Razvan Horj. A fost un debut cu gol pentru jucatorul ardelean care a marcat din centrarea lui Tolea. Si fundasul Lica l-a servit pe Simon Mazarache care a stability scorul final. Horj stie ca e concurenta mare si vrea sa se impuna cum a facut-o si in Liga 1. Marius Cioiu este un stangaci tehnic, iar fanii asteapta sa faca diferenta. Cei de la CSO plopeni au venit la meci dupa ce au terminat cantonamentul de iarna. Facut si de Pompiliu Stoica la 45 de ani! Pompilica vrea sa salveze echipa de la retrogradare.