Petrolul Ploiesti Poli Iasi 1 1 rezumat Liga Tineret 9 oct 22

Multe ocazii si putine goluri. Asa ar putea fi descris Petrolul Ploiesti-Poli Iasi, meci din etapa a 8-a Liga de Tineret care s-a disputat pe stadionul Rafinaria Brazi Prahova. Fiecare echipa a avut cate doua bare, iar jucatorii lui Laurentiu Tureac si-au mai trecut in cont si alte sanse, ratate din pacate. Petrolul a deschis scorul, in prima repriza, prin mijlocasul Mario Ionita. Dupa pauza, ieseni au reusit egalarea cu sansa mingea centrata de un mijlocas moldovean s-a lovit de capul fundasului Catargiu si a intrat in poarta. S-a terminat 1-1 si din cauza acestui semiesec Petrolul a picat de pe locul 4 pe 6 in clasament. Runda viitoare trupa ploiesteana va juca in deplasare la Buzau.

Видео Petrolul Ploiesti Poli Iasi 1 1 rezumat Liga Tineret 9 oct 22 канала ligaluiadita