Górnik Zabrze w meczu 3. kolejki Ekstraklasy podejmował na swoim terenie Stal Mielec. Dla Lukasa Podolskiego był to pierwszy mecz, który rozpoczął od pierwszej minuty. Najgroźniejszą akcję w pierwszej połowie miał Bartosz Nowak, który uderzył groźnie przy słupku.

Zdecydowanie ciekawsza okazała się druga odsłona spotkania. Górnik uzyskał zdecydowaną przewagę i stworzył sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. W 54. minucie Lukas Podolski położył na ziemi Michała Gliwę, ale jego strzał zatrzymał się tylko na bocznej siatce. Kilka minut później Niemiec dogrywał wzdłuż bramki, ale zabrakło kilku centymetrów, żeby Jesus Jimenez strzelił gola. W kolejnej akcji uderzał z kolei Podolski, ale strzał napastnika szczęśliwie zatrzymał golkiper gości. Górnik nie zrażał się kolejnymi niepowodzeniami. W 75. minucie Jimenez wpadł w pole karne i pięknym uderzeniem zapewnił swojej drużynie prowadzenie. Górnik w ostatnich kilkunastu minutach kontrolował wydarzenia na boisku. W doliczonym czasie dla gospodarzy został podyktowany rzut wolny, po tym jak Michał Gliwa faulował poza polem karnym Erika Janżę. Gola na 2:0 głową zdobył Krzysztof Kubica, jednak sędzia nie uznał bramki, bo młody zawodnik zagrał ręką.

________________________________

Oficjalny kanał PKO BP Ekstraklasy - najpiękniejsze gole, niesamowite interwencje bramkarzy, najciekawsze momenty meczów, reportaże, wywiady, relacje i rankingi.
Official channel of the PKO BP Ekstraklasa - goals, highlights, best saves, top moments, interviews and more.