Србија рутински савладала Нови Зеланд
СРБИЈА – НОВИ ЗЕЛАНД 88:78 (25:16, 28:26, 15:8, 20:28)

Репрезентација Србије победила је и у другом мечу турнира „Аустајгер куп“ у Кини, пошто је у дворани „Аншан Олимпик центар“ у граду Аншану била боља од Новог Зеланда – 88:78.

У игру нису улазили Лучић који се још опоравља од повреде, Бјелица је одмарао превентивно, Богдановић је осетио умор пред меч, док је Радуљица плански одмарао…

На самом почетку утакмице Нови Зеланд је повео 7:2, па 9:4. Уследила је мини серија Србије, тачније Јовића, од 5:0, па је у 6. минуту било 10:9 за наш тим. Највећа предност у првом периоду игре била је 25:16 на крају четвртине.

У другој четвртини, наш тим је потпуно контролисао дешавања на паркету, а у неколико наврата предност је износила 11 поена. Треба издвојити два фантастична закуцавања преко Новозеланђана Милутинова и Марјановића, оба на асистенције Јокића.

Највећу предност 44:28 Србија је имала у 17. минуту после тројке Симоновића. Ривал је, ипак, до великог одмора успео да смањи минус, али не испод двоцифреног – 53:42.

Изабраници селектора Александра Ђорђевића одлично су отоворили трећу четвртину серијом 7:0 и направили највећих „плус 18“ у 24. минуту – 60:42, док је Нови Зеланд био без поена четири и по минута. Мицић, Милутинов и остали су и у наставку доминирали, а на крају деонице било је 68:50.

На старту последње четвртине било је 20 поена разлике – 70:50. Новозеланђани су поново покушавали да ухвате прикључак, али нису могли испод 15 поена минуса, све до 36. минута када су пришли на 66:76. Ипак, одмах је Јовић узвратио тројком, па Милутинов закуцавањем за 82:68. До краја, наш тим је рутински обавио посао, ривал је незнантно умањио заостатак за коначних 88:78.

СРБИЈА: Симоновић 8 (7 ск), Радуљица, Бирчевић 5, Јокић 8 (11 ск, 5 ас), Милутинов 19 (4 ск), Мицић 9 (3 ск, 9 ас), Гудурић 9 (5 ск), Јовић 13 (5 ск, 4 ас), Марјановић 17 (4 ск).

НОВИ ЗЕЛАНД: Т.Вебстер 16 (5 ск, 3 ас, 4 укр.л), Дилејни 9, Кени, К.Вебстер 9 (4 ск, 4 ас), Аберкромби 4, Ло 10 (5 ск), Смит-Милнер 10, Нгатаи 7, Расбеч 6, Плеџер 5, Фоту 2 (4 ск).
Make sure you're checking out more of my videos and "SUBSCRIBE" to be notified every time about new video!

Видео Serbia New Zealand 88-78 Preparation game highlights for FIBA Basketball World Cup 2019, August 25 канала Best Stories