Cupa Municipiului Slatina la Skandenberg (Armwrestling Contest 2017)

Slătinenii au avut ocazia să afle dacă au braţe de fier în cadrul primei ediţii „Cupa Municipiului Slatina la Skandenberg”. Competiţia s-a desfăşurat la iniţiativa lui Daniel Barbu, cel mai bun sportiv din zona Olteniei, iar invitatul special a fost nimeni altul decât Radu Valahu, campion naţional la skandenberg.
Sala de forţă de lângă Casa de Cultură a Sindicatelor a fost gazda primei ediţii „Cupa Municipiului la Skandenberg”. Competiţia s-a desfăşurat pe două categorii: minus 80 şi plus 80 de kilograme, iar la masa de concurs s-au aliniat peste 70 de concurenţi.
Fiecare mişcare şi fiecare braţ au fost atent analizate de Radu Valahu, un celebru practicant al skandenbergului. Nu este pentru prima dată când Radu Valahu vine la Slatina. Sportivul a mai participat la Cupa Jandarmeriei Oltene la Skandenberg, în 2015.
Concursul, organizat la iniţiativa lui Daniel Barbu, a fost dedicat atât amatorilor cât şi începătorilor de la diferite cluburi de skandenberg din Olt.
Câştigătorul primei ediţii „Cupa Municipiului la Skandenberg” a fost desemnat Cristian Ilie din Slatina.
Redactor: Simona Andrei

#ARMWRESTLING #SKANDENBERG #CONTEST

Видео Cupa Municipiului Slatina la Skandenberg (Armwrestling Contest 2017) канала Creative Production