HAJDUK vs SLAVEN BELUPO 2:0 (5.kolo, HT Prva liga 21/22)

Momčad Hajduka na svom je Poljudu svladala Slaven Belupo 2:0 u sklopu petoga kola HT Prve lige.

Iako je u samome startu utakmice posjed lopte bio više na strani Slaven Belupa, prve konkretnije pokušaje ubilježili su igrači Hajduka. Marko Livaja tako je u devetoj minuti zaprijetio, no lopta je otišla tik pored gola. Pokušao je dvije minute kasnije i Josip Vuković, no siguran je tada vratar Slaven Belupa Ivan Čović.

Na drugoj strani u sljedećoj se akciji ukazala gostujuća momčad, no Bruno Bogojević nije bio precizan. Nemanja Glavčić u 25. je minuti pokuša s 30 metara iz slobodnog udarca, no siguran je bio domaći vratar Josip Posavec.

Deset minuta kasnije za pogodak se, pak, pobrinuo Emir Sahiti koji je sve sam odradio i sigurno zabio za domaćih 1:0.

U prvim minutama nastavka Hajduk je stigao do novog pogotka. Nakon pada Filipa Krovinovića, uslijedio je slobodan udarac, a isti je igrač ostavio povratnu loptu za Livaju koji je precizan za 2:0 Hajduka.

U 56. minuti gosti su se ukazali pred domaćim golom, pokušali su Karlo Lulić i Mateo Monjac, no pogotka nije bilo. No, s druge strane Hajduk nastavlja napadati i u 67. minuti Slaven Belupo mora spašavati vratar Čović. Pokušavali su Krovinović, Stefan Simić, Gergo Lovrencsics i Vuković, no Čović je izdržao sve napade.

Nedugo zatim, Bogojević ubacuje s desne strane prema Ivanu Krstanoviću, no Hajdukova je obrana na visini zadatka. Jan Mlakar je još u 79. pokušao osigurati svojoj momčadi i treći gol u susretu, no lopta je završila pored gola te se rezultat na semaforu više nije mijenjao.

Hajduk se trenutno nalazi na trećem mjestu ljestvice s deset osvojenih bodova, jednako koliko ih broje i Lokomotiva i Osijek s po utakmicom manje. Slaven Belupo je sedmi s pet osvojenih prvenstvenih bodova.

HT Prva liga, 5. kolo: Hajduk - Slaven Belupo 2:0 (Sahiti 35., Livaja 48.)

Видео HAJDUK vs SLAVEN BELUPO 2:0 (5.kolo, HT Prva liga 21/22) канала Hrvatska Nogometna Televizija