Partida comentata de Viorel Jurcut a fost difuzata in cadrul emisiunii Arena Radio de la Radio Timisoara pe 630KHz AM, 105.9MHz,102.9MHz si 103.6 MHz FM si online pe www.radiotimisoara.ro

Gugulanii au fost victorioşi în Valea Domanului. FC Caransebeş a confirmat forma bună din sezonul de primăvară şi s-a impus în derby-ul cărăşean din liga a doua seria vest, de la Reşiţa. Gugulanii au trecut cu 2-1 de Metalul, după ce au jucat în inferioritate numerică mai bine de jumătate de oră, iar la ultima faza portarul Pascal a apărat un penalty executat de Feher.

Adrian Stoica a deschis scorul din penalty, în minutul 15, iar Artean a majorat avantajul oaspeţilor, după o lovitură liberă, în minutul 27. Scorul final a fost stabilit înainte de pauză de Buhăescu, tot din lovitură liberă, în minutul 34. Marcatorul primului gol, Stoica, a fost eliminat în minutul 53 pentru cumul de cartonaşe galbene.

Puteti asculta pe site două fragmente din declaraţiile de după meci: antrenorul Metalului, Daniel Opriţa despre ratarea penalty-ului din final de meci şi preşedintele gugulanilor, Cosmin Popovici despre jocul bun al echipei pe care o reprezinta:

.

Видео Rezumatul partidei CS Metalul Resita - FC Caransebes 1-2 Liga 2, etapa 21 martie 2015 канала Radio Timisoara - Live Video