HAJDUK vs GORICA 2:4 (16.kolo, HT Prva liga 20/21)

HT Prva liga: Gorica slavila na Poljudu i produbila krizu Splićana

Utakmicom Hajduka i Gorice na Poljudu okončan je prvi dio sezone u HT Prvoj ligi. U susretu 16. kola momčad iz Velike Gorice je pobijedila Hajduk 4:2 i produbila krizu Splićana.

Gorica je vrlo brzo šokirala Hajduk, povela je već u šestoj minuti golom Dieyea. Splićani su se ipak podigli s koljena. Nisu potonuli već su počeli dominirati, stvarati šanse i u 25. minuti izjednačiti. Strijelac je bio Atanasov.

Do kraja poluvremena Hajduk je bio bolji, no početak drugog dijela je bio nalik početku dvoboja. U 54. minuti je dosuđen jedanaesterac za goste, a siguran je realizator bio Kristijan Lovrić. I tada se Hajduk uspio vratiti, Diamantakos je deset minuta kasnije izjednačio na 2:2.

No, Gorica je potom dobila novu priliku s bijele točke. Lovrić je i u 76. minuti bio precizan, ovaj put za 3:2 i povratka za Hajduk više nije bilo. Moro je za kraj, u 89. minuti, zabio novi gol za goste i pobjedu.

Hajduk je polusezonu završio trećim porazom u nizu, a Gorica je stigla Dinamu i Osijeku na četiri boda zaostatka (s tim da Gorica ima i dva odigrana susreta manje od Osječana).

HT Prva liga, 16. kolo: Hajduk - Gorica 2:4 (Atanasov 25., Diamantakos 64. / Dieye 6., Lovrić 54.-11m, 76.-11m, Moro 89.)

Видео HAJDUK vs GORICA 2:4 (16.kolo, HT Prva liga 20/21) канала Hrvatska Nogometna Televizija