Partizan - Dnjepar 2:2 [16.02.2005.] kompletna utakmica

Liga Kup Uefa 2004/05., 1/16-finala, 1. utakmica
Strelci: Obiora Odita (12. i 45.) za Partizan, Sergej Nazarenko (28.) i Andrej Rusol (57.) za Dnjepar.
Žuti kartoni: Brnović, Mirković, Ćirković (Partizan), Šelajev, Rusol i Bidnjenko (Dnjepar).

PARTIZAN: Kralj, Vukčević, Ćirković (Radović), Mirković, Brnović, Đorđević, Emeghara, Odita, Tomić (Grubješić), Ilić (Petrović), Nađ.

DNJEPAR: Kernozenko, Gricaj, Jezerski, Šelajev (Rotan), Kostišin, Rusol, Šečuk, Rikun (Mihalenko), Kornilenko (Rodčenko), Nazarenko, Bidnjenko.

---

U prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa UEFA večeras su u Beogradu fudbaleri Partizana i ukrajinskog predstavnika Dnjepra iz Dnjepropetrovska igrali nerešeno 2:2 (2:1).

Partizan je tokom većeg dela susreta imao terensku inicijativu, uputio je više šuteva u okvir gola (9 udaraca naspram tri šuta Ukrajinaca), bio dva puta u vođstvu, njegovi igrači su pokazali zavidnu borbenost po veoma hladnom vremenu i na snegom pokrivenom terenu, ali sve to nije bilo dovoljno da naš šampion izbori nešto više od nerešenog rezultata.

"Crno-beli" su odlično počeli meč i već u 12. minutu zimsko pojačanje Partizana iz ivanjičkog Javora Obiora Odita je najavio da će ovo biti njegovo veče. Nigerijac je posle pasa kapitena Saše Ilića reagovao manirom veštog strelca i poslao loptu iza leđa golmana Kernozenka.

Gosti su nakon primljenog gola brzo uspostavili ravnotežu i svima na stadionu stavili do znanja da nisu naivna ekipa. Sergej Nazarenko je iskoristio grešku Zorana Mirkovića i u 28. minutu Dnjepru doneo izjednačenje.

Posle najlepše akcije na utakmici, u kojoj su učestvovali Ilić i Simon Vukčević, Odita je sa dva metra pogodio nezaštićenu mrežu za novo vođstvo domaćina. Igrao se poslednji minut prvog poluvremena.

Nažalost, Partizan je stekao kapital koji nije uspeo da sačuva ili možda i uveća. Početkom drugog dela Nenad Đorđević je posle kornera mogao da povisi vođstvo Partizana, ali je iz neposredne blizine glavom šutirao preko prečke.

Dnjepar je u 57. minutu ponovo kaznio slabu pokretljivost igrača odbrane Partizana. Korner je izveo Nazarenko, skočio je na daljoj stativi Kornilenko, a Andrej Rusol je sa pet metara, pored statičnih fudbalera u crno-belim dresovima i nepotrebno izašlog golmana Ivice Kralja, skrenuo loptu u pravcu mreže Partizanovog gola.

Sve je moglo i lošije da se završi po našeg šampiona da nešto kasnije igrač Dnjepra Rotan udarcem sa 30-tak metara nije pogodio samo levu stativu.

Revanš meč igra se 24. februara u Dnjepropetrovsku.

Видео Partizan - Dnjepar 2:2 [16.02.2005.] kompletna utakmica канала underPFC