РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Берое 5:0

ЦСКА победи Берое с убедителното 5:0 в последен мач за сезон 2019/2020 г. от Първа лига. Двубоят се игра на стадион "Българска армия" пред празни трибуди, заради забраната за посещение на публика на спортни състезания с цел ограничаване разпространението на коронавируса.

Непосредствено преди началото на срещата легендарният Димитър Пенев получи специални подаръци и приветствия от всички присъстващи на стадиона по повод 75-ия си рожден ден. Също така ръководството на клуба връчи почетни плакети на футболистите Рубен Пинто и Едвин Джеси, които от следващия сезон ще продължат кариерите си в други първенства.

Първото полувреме започна отлично за армейците, които откриха резултата още в 4-та минута с красиво попадение на Евандро. В 24-та минута Валентин Антов отбеляза своя първи гол с червената фланелка и така удвои резултата.

През второто полувреме ЦСКА тотално доминраше над своя съперник. В 70-та минута Али Соу бе фаулиран в наказателното поле от вратаря на гостите и съдията посочи бялата точка, а Тиаго Родригес направи резултата класически след хландокръвно изпълнение. Седем минути по-късно отново Тиаго бе точен за 4:0. В 81-та минута Али Соу оформи крайното 5:0 с красиво попадение.

По този начин ЦСКА завърши на второ място в крайното класиране с актив от 59 точки, като си осигури участие в квалификационните кръгове на Лига Европа през следващия месец. На трето място в шампионата финишира Славия, която победи Лудогорец с 3:1 и събра актив от 55 точки, изпреварвайки четвъртия Левски, загубил от Локомотив (Пд) с 1:2 в София.

Шампионатът се подновява на 7 август.

Стартов състав на ЦСКА: 13. Густаво Бусато (в), 18. Брадли Мазику, 11. Петър Занев (к), 28. Пламен Гълъбов, 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 10. Евандро, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу

Резерви: 33. Илия Шаламанов, 5. Йоан Бауренски, 6. Рубен Пинто, 17. Енрике Рафаел, 21. Едвин Джеси, 24. Стефано Белтраме, 23. Ахмед Ахмедов

Видео РЕПОРТАЖ: ЦСКА - Берое 5:0 канала CSKA Sofia FC