FCSB a reuşit să obţină cea mai mare victorie din istoria derby-ului cu DInamo. 6-0 s-au impus băieţii lui Edi Iordănescu, ajutaţi şi de eliminarea lui Filip din prima repriză. Decizia lui Istvan Kovacs de a îi arăta roşu direct dinamovistului a fost pusă sub semnul întrebării de mai multe persoane din fotbalul românesc, iar Panduru a dezvăluit că nici lui nu i s-a părut corectă eliminarea.

Fostul internaţional român a declarat că FCSB-ul ar fi câştigat, cel mai probabil, meciul şi împotriva a 11 oameni, însă cartonaşul roşu a decis clar soarta meciului. În plus, Panduru a afirmat că nu îi vede bine pe ”câini”, care au pierdut consecutiv ultimele cinci meciuri, încasând 13 goluri, fără să marcheze.

Concluziile lui Panduru după umilinţa lui Dinamo

”În decurs de opt minute iei trei goluri. Cred că eliminarea nu e corectă, dar acolo s-a rupt tot. Intră jucători tineri la pauză şi fac să nu mai ia proporţii scorul. Nu înseamnă ca trebuie sa îi dea cartonaş roşu lui Filip dacă l-ai iertat mai înainte (n.r. la faza în care Filip a cerut fault insistent).

Se întâmplă ce se întâmplă la multe echipe, vine antrenorul nou, câştigă primele două-trei meciuri, deşi nu ar trebui. După ce stai una, două luni, nu mai câştigi niciun meci. Ai pregătit jucătorii, au venit alţii nepregătiţi, o iei de la capăt.

Nu-l văd bine pe Bonetti, nu văd echipa bine. Jucătorii ăştia nu ştiu dacă sunt buni, nu ştiu dacă ajută echipa. Torje, Matei, Itu par nume, dar nu ştiu ce pot face ei, şi repede Dinamo la meciul ăsta vine cu o linie de fundaşi cu o medie de 21 de ani, aproximativ, sunt prea mulţi tineri.

Toate mi se par că nu au fost cum trebuie de la start, scorul e mare şi fără eliminare poate nu era aşa, dar victoria FCSB-ului nu puteai să o pui la îndoială”, a declarat Basarab Panduru, pentru Telekom Sport.

🤑 şi bifează şi clopoţelul pentru a nu rata niciun clip postat de noi pe acest canal 🔥🤩🙌😉

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

✉️ Email: telekomsportromania@gmail.com

YouTube MCN - BrandTube - office@brandtube.ro

Видео FCSB - Dinamo 6-0. Analiza lui Panduru: ”Trei goluri în opt minute. Nu îl văd bine pe Bonetti” канала Orange Sport Romania

13 сентября 2021 г. 18:12:21
00:59:53
REZUMAT | FC Botoșani - FCSB (0-2)REZUMAT | FC Botoșani - FCSB (0-2)Trei transferuri bombă pe care Dragomir i le recomandă lui Șucu la Rapid: „L-aș vedea și la FCSB!”Trei transferuri bombă pe care Dragomir i le recomandă lui Șucu la Rapid: „L-aș vedea și la FCSB!”REZUMAT: FCSB - Dinamo 6-0. "Câinii", umilinţă istorică în derbyREZUMAT: FCSB - Dinamo 6-0. "Câinii", umilinţă istorică în derby"Selecționerul nu crede că Tavi Popescu poate să-l ajute în momentul ăsta". Analiza dură a lui Lovin"Selecționerul nu crede că Tavi Popescu poate să-l ajute în momentul ăsta". Analiza dură a lui LovinReacția lui Victor Becali, după ce Florin Tănase a semnat cu alt impresarReacția lui Victor Becali, după ce Florin Tănase a semnat cu alt impresarGiani Kiriță știe care sunt motivele care au dus la prăbușirea lui DinamoGiani Kiriță știe care sunt motivele care au dus la prăbușirea lui DinamoIonel Dănciulescu i-a cerut în direct lui Ioan Andone să vină antrenor la Dinamo! Ce a răspunsIonel Dănciulescu i-a cerut în direct lui Ioan Andone să vină antrenor la Dinamo! Ce a răspunsOCTAVIAN POPESCU Este Senzational in 2022! Goluri & Driblinguri Uimitoare | FCSBOCTAVIAN POPESCU Este Senzational in 2022! Goluri & Driblinguri Uimitoare | FCSBMINUTUL 91 | Cornel Dinu, spumos după Chindia - Dinamo 1-0! Analiza completă a etapeiMINUTUL 91 | Cornel Dinu, spumos după Chindia - Dinamo 1-0! Analiza completă a etapeiFCSB - Dinamo 6-0 | AU VENIT TURBAȚI, AU PLECAT DRESAȚI !  🤭FCSB - Dinamo 6-0 | AU VENIT TURBAȚI, AU PLECAT DRESAȚI ! 🤭REZUMAT | FCSB - Voluntari 4-0. S-a relansat campionatul și lupta de urmărire a CFR-uluiREZUMAT | FCSB - Voluntari 4-0. S-a relansat campionatul și lupta de urmărire a CFR-uluiREZUMAT | Steaua - FC Hermannstadt 1-4. Înfrângere umilitoare pentru Daniel OprițaREZUMAT | Steaua - FC Hermannstadt 1-4. Înfrângere umilitoare pentru Daniel OprițaREZUMAT | CFR Cluj - FCSB 0-1. Gol marca Octavian PopescuREZUMAT | CFR Cluj - FCSB 0-1. Gol marca Octavian PopescuREZUMAT | FCSB - Dinamo 6-0. Alb-roșii îngenuncheați pe Arena NaționalăREZUMAT | FCSB - Dinamo 6-0. Alb-roșii îngenuncheați pe Arena NaționalăDaniel Pancu: "Rapid, fără politic, nu ajungea niciodată azi în Liga 1"Daniel Pancu: "Rapid, fără politic, nu ajungea niciodată azi în Liga 1"Dan Șucu a fost prezentat la Rapid. ”Vom avea un buget de 7 milioane de euro”Dan Șucu a fost prezentat la Rapid. ”Vom avea un buget de 7 milioane de euro”MINUTUL 91 | Cornel Dinu, revoltă în direct! "Dinamo merită blestemul". Analiza etapei + UTA - FCSBMINUTUL 91 | Cornel Dinu, revoltă în direct! "Dinamo merită blestemul". Analiza etapei + UTA - FCSBDialog fabulos între Prunea și tatăl lui Burleanu:„Îl dai singur în primire! Are 500 de euroi pe zi”Dialog fabulos între Prunea și tatăl lui Burleanu:„Îl dai singur în primire! Are 500 de euroi pe zi”Imnul RAPIDului - Suntem peste tot acasă / RAPID - botoșani 3-0 !!! (yo-4K)Imnul RAPIDului - Suntem peste tot acasă / RAPID - botoșani 3-0 !!! (yo-4K)