HNTV sažetak: MEKSIKO vs HRVATSKA 1:2 (prijateljska utakmica)

Reprezentacija Hrvatske, uglavnom sastavljena od igrača MAXtv Prve lige i s mnoštvom debitanata, pobijedila je jaki Meksiko 2:1 u prijateljskom ogledu odigranom u Los Angelesu.

Po prvi put u svojoj povijesti Hrvatska je odigrala jednu utakmicu na sjeverno-američkom tlu. I definitivno će ostati u pamćenju jer je Hrvatska pobijedila uglednog suparnika, koji je igrao u gotovo najjačem sastavu i pred brojnim suparničkim navijačima.

Prvi dio ogleda Hrvatska je odradila za najvišu ocjenu. Iako neuigran, sastav se strašno homogeno branio, ali i odlično organizirao opasne napade.

Hrvatska je slomila Meksiko u tek stotinjak sekundi koliko je trebalo igračima Ante Čačića za dva pogotka. Prvo je Fran Tudor asistirao kapetanu Duji Čopu za 1:0 u 36. minuti, a već je u idućem napadu sam Tudor presjekao jednu loptu i povećao na 2:0.

U drugom poluvremenu Meksiko je dodatno osnažio momčad i postao vidno opasniji. Prijetio je, ali sve šanse je majstorski skidao vratar Lovre Kalinić.

U samoj završnici Hrvatska je morala igrati i s igračem manje (drugi žuti karton Škorića u 77. minuti), a Meksiko je tri minute prije kraja uspio smanjiti na 1:2 pogotkom Chicharita.

Prijateljska utakmica: Hrvatska - Meksiko 2:1 (Čop 36., Tudor 37./Chicharito 87.)

Видео HNTV sažetak: MEKSIKO vs HRVATSKA 1:2 (prijateljska utakmica) канала Hrvatska Nogometna Televizija