ISTRA 1961 vs ŠIBENIK 3:4 (16.kolo, HT Prva liga 21/22)

U uzbudljivom i krajnje dramatičnom ogledu 16. kola HT Prve lige Šibenik je u Puli pobijedio Istru 1961 s 4:3. Šibenik je vodio 1:0 i 3:1. Domaći sastav se vratio u završnici, izjednačio je na 3:3, no posljednju riječ u sjajnom ogledu je imao Marin Jakoliš koji je u 97. minuti zabio za tri boda Šibenčana.

Prva velika uzbuđenja dogodila su se krajem prvog poluvremena. Prvo je Šibenik poveo golom svog najboljeg strijelca Marina Jakoliša, ali je malo prije odlaska na odmor, u 44. minuti, na 1:1 izjednačio Luka Marin.

Prava ludnica na terenu događala se u nastavku, a sve je počelo kada je odlični gostujući vratar Rogić, u 59. minuti, obranio jedanaesterac Belji. Nakon toga je dvije prave majstorije, na drugoj strani, napravio Ivan Delić. U 61. je sjajno opalio i pogodio domaću mrežu za 2:1, a u 72. je petom još jednom svladao Lučića za sigurnih 3:1 Šibenika.

No, sastav iz Pule time nije pao na koljena, već je u finišu utakmice došao do izjednačenja. Prvo je Beljo u 82. minuti smanjio, dok je u 88. Mišković pogodio za 3:3. No, ni to nije bila kulminacija utakmice jer je u 97. minuti, iz slobodnog udarca, Marin Jakoliš (uz pomoć domaćeg igrača Da Silve) pogodio za 4:3 Šibenika i kraj nevjerojatnog dvoboja.

Istra 1961 je ostala na 15 bodova, dok Šibenik ima tri boda više i time se približio gornjem domu ljestvice (Gorici i Lokomotivi).

HT Prva liga, 16. kolo: Istra 1961 - Šibenik 3:4 (Marin 44., Beljo 82., Mišković 88./M. Jakoliš 38., 90.+7, Delić 61., 72.)

Видео ISTRA 1961 vs ŠIBENIK 3:4 (16.kolo, HT Prva liga 21/22) канала MAXSport