KOŠICE | Už druhé kolo druhej futbalovej ligy prinieslo zaujímavý súboj, keď vo východoslovenskom derby na seba narazili Košice a Prešov. V novej košickej aréne stretnutie sledovalo viac ako štyritisíc fanúšikov a bolo sa na čo pozerať.

Pekné futbalové akcie na oboch stranách, tvrdé súboje a skvelá atmosféra, o ktorú sa postarali nielen domáci fanúšikovia, ale aj hostia z Prešova.

V úvode sa oba celky rozohrávali, no s pribúdajúcimi minútami sa začali šance rodiť na oboch stranách. Nováčik z Prešova vedel dobre podržať loptu, no aj domáci si vedeli vytvoriť viacero sľubných šancí. Keď sa už zdalo, že sa úvodné dejstvo skončí bezgólovo, pohrozil hosťujúci Karaš, no jeho strela bola tečovaná na rohový kop. Po rohu sa už hráči v zeleno-bielych dresoch tešili, keď Milunovićova prihrávka prešla popod nohy Mizeráka, Pačindu a Kriváka našla Barana a ten už loptu umiestnil za chrbát gólmana Kiru.

Práve v druhom polčase za stáleho dažďa mali Košičania viac z hry a postupne svojho súpera zatlačili. Tatran sa spoliehal na protiútoky, na tie väčšinou končili na hranici šestnástky. Po hodine hry sa domácim podarilo vyrovnať, keď Jakúbek presne našiel Pačindu a ten už vedel, kam má loptu poslať. Neprešli ani tri minúty a 1. FC Tatran inkasoval znova, Pavúk ukážkovo našiel Joneca, ktorý strhol vedenie na stranu Košíc.

V záverečnej dvadsaťminútovke si už hostitelia náskok udržali a po takmer 2500 dňoch v krajskom derby porazili Tatran 2:1.

V treťom kole vycestujú Košice do Pohronia, kde sa stretnú s bývalým účastníkom najvyššej futbalovej súťaže, Prešov odohrá zápas v Humennom.

Видео FC Košice v šlágri kola porazili 1. FC Tatran Prešov, duel sledovalo viac ako 4000 fanúšikov канала AHOJ. TV